Początki naszej stolarskiej historii sięgają lat 30. XX wieku.

Wtedy to swoją przygodę jako “rzeźbiarz w drewnie” rozpoczął pierwszy z rodu Stefan Nowak.

Spod jego ręki wyszły ozdoby do wielu mebli wykonywanych przed wojną przez śremskich stolarzy oraz elementy architektoniczne najstarszych w Śremie kościołów (Fara i Pofranciszkański).

Był także twórcą modelu pomnika, stojącego w śremskim parku i wielu drewnianych tablic, z których zrobiono żeliwne odlewy, umieszczane na frontach wielu lokalnych szkół i urzędów.


Powstaje stolarnia

Stefan Nowak zaraził pasją i zamiłowaniem do sztuk plastycznych swego syna Benedykta, który w 1983 roku otworzył swój zakład stolarski w Śremie przy ul. Wschodniej.

Od tego czasu minęło prawie 40 lat, podczas których stolarnia sukcesywnie zmieniała się.


Z pokolenia na pokolenie.

W 1993 roku dołączył do niej syn Arek.

Na przestrzeni ostatnich lat, aby sprostać wymaganiom rynku, stolarnia rozwijała się, pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań.

Dzięki determinacji, ciągłym inwestycjom oraz zaangażowaniu pracowników powstała w Śremie przy ulicy Narzędziowej 5 nowa siedziba, która dała wspaniałe możliwości ekspozycji mebli i zwiększyła potencjał produkcyjny.


Rebranding

W tym roku firma obchodzi dwudziestolecie powstania. W związku z tym,  przechodzi zmiany, których efektem jest nowa nazwa- “FanForma Meble”.

Warto dodać, że historii stolarni nie byłoby bez naszych pracowników, wspaniałych osób z pasją i długoletnim doświadczeniem. Naszą misją jest pomaganie w urządzaniu, a znakiem rozpoznawczym hasło:

“Jakość wywodzi się z doświadczenia”